Peugeot New Timing Chain Kit Supplier Changsha TimeK Industrial Co., Ltd. - Changsha Timek Industrial Co.,Ltd.

Peugeot New Timing Chain Kit Supplier Changsha TimeK Industrial Co., Ltd.

Përshkrim i shkurtër:


 • Garanci: 2 Viti
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Product Information

  Changsha TimeK Industrial Co., Ltd. Timing Kit fit with these vehicles. Please click TIMEK No. for more details.

  TIMEK No. VEHICLE PËRDOREN PËR
  TK0937 PEUGEOT 504/405
  TK0938 PEUGEOT 207 (WA_ WC_) 1.4 16V EP3 1397CC 07.6- 308 JP 1.6 16V Ep6 07.9- 3008 1.6 VTI Ep6 09.6- 5008 1.6 16V Ep6 09.9- RCZ 1.6 16V EP6CDTX 10.6-
  TK0939 PEUGEOT 207 JP (WK_) 1.6 16V Ep6 07.6- 308 JP 1.6 16V Ep6 07.9- 3008 1.6 VTI Ep6 09.6- 5008 1.6 16V Ep6 09.9- RCZ 1.6 16V EP6CDTX 10.6-
  TK0940 PEUGEOT 206 (2A / C) 1.6 HDi 110 207 (WA_ WC_) 1.6 Hdi  307 JP (3H) 1.6 HDi 110 308 (4A_ 4C_) 1.6 Hdi  1007 (KM_) 1.6 Hdi Ekspert (VF3A_ VF3U_ VF3X_) 1.6 HDi 90  PARTNER 1.6 Hdi 9HY (DV6TED4) 9HZ (DV6TED4) 9HX (DV6ATED4) 
  TK0941 PEUGEOT 207 JP (WK_) 1.6 16V RC 5FY (EP6DTS) 1598CC 07.2- 308 (4A_ 4C_) 1.6 16V 5ft (EP6DT) 5FY (EP6DTS)  EP6CDT EP6DTX EP6DTS 5FY (EP6DTS) 3008 1.6 THP 5FV (EP6DT) 5FX 1598CC 09.6- 5008 1.6 16V EP6CDT 1598CC 09.9- RCZ 1.6 16V EP6CDT 1598CC 10.3-
  TK0942 PEUGEOT 207 JP (WK_) 1.6 16V RC 5FY (EP6DTS) 1598CC 07.2- 308 (4A_ 4C_) 1.6 16V 5ft (EP6DT) 5FY (EP6DTS)  EP6CDT EP6DTX EP6DTS 5FY (EP6DTS) 308 JP 1.6 16V 5FY (EP6DTS) EP6CDT EP6DT 09.10- 3008 1.6 THP 5FV (EP6DT) 5FX 1598CC 09.6- 5008 1.6 16V EP6CDT 1598CC 09.9- RCZ 1.6 16V EP6CDT 1598CC 10.3-
  TK0943 PEUGEOT 107 1.0 1KR (384 F) 998CC 05.6-
  TK0944 PEUGEOT 107 1.0 1KR (384 F) 998CC 05.6-
  TK0945 PEUGEOT BOXER 2.2 HDi Dlesel 100 / 120hp 22DT / P22DTE DW  12UTED 2198CC 2006,11-2012,06
  TK0946 PEUGEOT 307 (3A / C) 2.0 HDi 135 (2003.10-) 307 Estate (3E)  2.0 HDi 135 307 JP (3H) 2.0 HDi 135 (2004.2-) 308 (4A_ 4C_) 2.0 Hdi (2007.9-)  308 CC 2.0 Hdi (20094. -) 308 JP 2.0 Hdi (07.9-) 407 (6D_6E) 2.0 HDi 135 (04.5-) 607 (9D 9U)  2.0 HDI (05.9-) RHR (DW10BTED4) 1997CC  807 (E) 2.0 Hdi (02.6-06.10) 807 ( E) 2.0 Hdi (06.11-) RHK (DW10UTED4) 1997CC 807 (E) 2.0 HDI RHM (DW10ATED4) (02.6-) RHR (DW10BTED4) (06.6-) RHT (DW10ATED4) (02.6-) RHW (DW10ATED4) (02.6- ) 1997CC Ekspert (VF3A_ VF3U_ VF3X_) 1.6 HDi 90  RHK (DW10UTED4) 1997CC 07.1- Ekspert (VF3A_ VF3U_ VF3X_) 1.6 HDi 90  RHR (DW10BTED4) 1997CC 07.1-
  TK0947 PEUGEOT PEUGEOT 308 MK II (13-16) Hatchback 2.0HDI 150 2013-15 PEUGEOT 308SW MK II (13-16) ESTATE 2.0HDI 150 2014-15 PEUGEOT 4007 GP_ (16/07) SUV 2.2HDI 2007-15 PEUGEOT 407 6D_ ( 04-15) SALOON 2.2HDI 170 2006-10 PEUGEOT 407SW 6E_ (04-15) ESTATE 2.2HDI 170 2006-10 PEUGEOT 508 _ / 508SW_ (2010-2016) SALOON 2.0BLUEHDI  150/180 2014-2015 PEUGEOT 607 9D, 9U_ (00-08) SALOON 2.2HDI 2006-08 PEUGEOT 807 E (02-15) MPV 2.2HDI 2007-2009
  TK0948 PEUGEOT PEUGEOT 407 Coupe (6C_) 3.0 Hdi TD20C 24V

   Timing kit contains

  • Timing Chain (Roller Chain, Silent Chain)
  • Cam dhëmbë
  • Crank dhëmbë
  • Cam Phaser VVT
  • Koha Zinxhiri Tensioner
  • Guide hekurudhor
  • copë litari
  • Njollë vaji
  • bolts

  Features

  • Changsha TimeK Industrial Co., Ltd. Timing Chain Kits are 100% new replacement parts for aftermarket
  • Koha Zinxhiri është para-theksoi dhe ngrohje-trajtohen për jetëgjatësi
  • Sprockets janë bërë prej çeliku të lartë aliazh, dhe ngrohjes-trajtuar për qëndrueshmëri

  More Automotive Engine Timing Chain Kit Part OE number for PEUGEOT. 3459008 3459009 3459031

  All brands timing kits,please check this link: https://www.autotimingkit.com/all-timing-chain-kit/

  If you need FEBI timing chain kit,please check the below links: https://www.autotimingkit.com/products/febi-swag-bule-print-timing-chain-kit/ • Previous:
 • Next:

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne